Методична скарбничка

 дошкільного віку
«Економічне виховання»
 Картинки по запросу "кліпарт квіти""

«Ми йдемо у супермаркет»






 

 

 

 

Відкрите заняття з пошуково-дослідницької діяльності для раннього віку

Тема: Хатинка для равлика

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала

НАДІЯ Горон

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета: дати дітям знання про життя равлика,ознайомити з будовою та способом існування в природі, збагатити знання дітей про каміння, та поглибити уявлення про властивостями піску (сухий, мокрий, мякий, теплий, холодний, сипучий), навчати  співставляти  різні предмети (каміння тверде, пісок м’який), визначати предмети на дотик. 

Спонукати дітей до діалогу з дорослим, вправляти дітей у вимові нових слів (мушля, хатка), Формувати інтерес до експериментальної діяльності. Розвивати  ігрові  навички з піском, дрібну моторику  кистей рук,тактильні відчуття, сенсорні здібності під час виконання певних завдань, координацію рухів,спостережливість. Виховувати  дбайливе ставлення до оточуючого світу, бажання діяти разом, допомагати один одному, естетичне сприйняття.

Хід заняття

Організаційний момент.(Діти стоять на килимку).

Психогімнастика

Яскраве сонечко

Виглянуло у віконечко

Ми до нього потяглися

За промінчики взялися.

Діти, до нас сьогодні завітали гості, давайте привітаємося.

Нумо разом всіх вітаєм:

«Добрий день!»

Дружно й весело всі скажем:

«Добрий день»

Вліво, вправо повернулись

Один одному всміхнулись

Дружно скажем: «Добрий день»

Діти, до нас сьогодні на заняття завітав равлик.

Привіт равлику, давайте познайомимось з равликом. Равлик -  це молюска, маленька і дуже мила тваринка, яка прикрашає нашу природу. Вони живуть в садку під листочками, особливо поблизу винограду, під камінчиками, у вологому піску. Повзають дуже повільно, люблять їсти полуницю, листя, червяки, грибочки. Це у равлика така велика одна нога, на голові у равлика ріжки, а на тілі у нього свій будиночок, мушля. Коли равлик чує небезпеку , то він заповзає у свій будиночок. (равлик шепоче на вушко ).                       

Равлик прийшов сказати вам, що він загубив свій будиночок і йому дуже сумно. Треба йому допомогти , збудувати новий.(приїзд двох машин з піском і камінням). Прибув матеріал для будиночка, а з чого будемо будувати хатку для равлика, тобто, з піску,чи каміння, ми визначимо з допомогою дослідів.

-         Що це у вас у мисочках? (пісок) .

-         Якого він кольору? Доторкніться до нього долонею.

-         Він теплий чи холодний? Давайте візьмемо пісочок в одну долоньку і пересипемо  в  іншу долоньку ,  над мискою, а тепер насипемо гірку. Який пісок Пісок сипучий.

-         Чи можна щось зліпити із сипучого піску?

-         Діти, пошукаємо у пісочку скарби. Це мушлі. Вони тверді чи м’які? Скільки їх? Одна чи багато? А це справжні живі равлики, які сховалися глибоко у пісочку.( розглядання живого равлика, щупання його хатки).

Музична руханка «Равлик».

Діти, а що привезла друга машина? Каміння. Скільки їх? Якого вони кольору? (сірого, білого). Чи однакового розміру камінчики? Візьміть їх в руки? Вони холодні чи теплі?

Камінці до рук взяли

Стукати ними почали

Ось так, ось так

Стукати ними почали

Стукаємо так і так

Не розбити їх ніяк.

Чому ми не змогли розбити каміння? Які вони? А якщо покласти їх на килим і постукати ніжкою? (діти тупають). Які камінчики? Тверді і дуже міцні. То ж з чого ми збудуємо хатку для равлика, з каміння чи з піску?

Хатку для равлика будемо будувати з каміння. (зразок хатки для равлика, та техніка виконання).

 

Допоможемо малята

Йому хатку збудувати

(Діти самостійно викладають камінчики на макет равлика).

Малята , наші всі равлики дуже щасливі, що у них така міцна хатка, де можна буде сховатися під час небезпеки.

Ви мені допомагали

І будинок будували

Він міцний, із камінців

Добре буде жити в нім.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар